Kdysi sekretářky „xeroxovaly“, teď asistentky „sharují“

„Zeptej se asistentky, ta to bude vědět.” Slýcháte tuto větu často? Není se čemu divit. Vedle uklízečky a recepční jste to právě vy, kdo má podle kolegů ve firmě přehled o všem. A to nejen o drbech, kdo, co, kde a s kým. Jako asistentka nebo office manažerka musíte především zvládat řešit veškeré problémy spolupracovníků, aby firma celkově fungovala.

Štěstí v práci: Co když do práce pustíme emoce?

80 000! To je počet hodin, který člověk stráví za svůj život v práci. Je to přibližně jedna třetina lidského života. To je poměrně hodně času na to, abychom ho strávili v prostředí, kde se nám příliš nelíbí. Nad činností, která nás nijak zvlášť nebaví a mezi lidmi, které v podstatě neznáme. Zkrátka někde, kde jsme jen z povinnosti, kvůli penězům. Není přece jen možné nastavit si to jinak?

„Každá kancelář má svá silná místa a slabiny. Odhalte je,” říká Zuzana Lebedová ze společnosti Mindio

Něco u vás ve firmě nefunguje a nemůžete přijít na to, co vašim zaměstnancům vadí? Na vině může být špatně navržená kancelář, nedostatek soukromí, ale taky třeba jen špatná káva. Přijít na to, co za tím stojí, můžete „otestováním” vašich zaměstnanců. „Smyslem naší analýzy je otevřít ve firmě témata, která jsou důležitá, ale jsou skrytá pod povrchem a mohou vytvářet problémy,” říká Zuzana Lebedová ze společnosti Mindio.

Nic nestíháte a jste neustále „v letu“? Tiskněte přímo z chytrého telefonu

Schůzka, porada, pracovní oběd… Neustále někde pobíháte a barvu židle u vašeho počítače už si ani nevybavíte? Nevadí. Moderní technologie vám pomůžou přizpůsobit se tempu dnešní doby. Za „letu” můžete z mobilního telefonu nejen vyřizovat maily, ale i tisknout dokumenty na poradu, kam zrovna pospícháte.

Konec stresu v práci! 5 zábavných vychytávek do kanclu

Už jste slyšeli, že v průměru člověk stráví v práci skoro dva tisíce hodin ročně? Může to znít děsivě. I proto bychom se měli snažit tento čas trávit co nejpříjemněji. Ke zlepšení nálady můžou přispět i maličkosti. Vyzkoušejte pět super vychytávek, díky kterým předejdete každodenní rutině!

Jak si ulehčit práci? „Zaměstnejte” ve firmě chatbota

Jste v práci nový a nevíte, komu máte odnést vyplněné formuláře? Nemůžete najít doklad za benzín, který jste si určitě někam ukládali? Ale kam? Vynikajícím pomocníkem vám nejen v těchto případech může být chatbot. Program, který zvládá některé jednoduché a rutinní úkony, a dokáže tak spoustu věcí vyřešit bez pomoci dalších kolegů. Asi nikdy úplně nenahradí člověka, snadné úkoly ale zvládne hravě a ušetří vám tím dost času.