24. června 2019

Nic nestíháte a jste neustále „v letu“? Tiskněte přímo z chytrého telefonu

Schůzka, porada, pracovní oběd… Neustále někde pobíháte a barvu židle u vašeho počítače už si ani nevybavíte? Nevadí. Moderní technologie vám pomůžou přizpůsobit se tempu dnešní doby. Za „letu” můžete z mobilního telefonu nejen vyřizovat maily, ale i tisknout dokumenty na poradu, kam zrovna pospícháte.

grafika mobil tiskárna

Pomoci vám může platforma YSoft SafeQ, díky které je tisk z mobilu hračka a nezabere vám ani minutku. Potřebujete vytisknout schéma, které jste právě napsali během porady na tabuli? I takové akce pro vás budou „no problem”. Jednoduše vyfotíte, co potřebujete, a pošlete na tiskárnu.  

Rychle i bez připojení

Pomocí YSoft SafeQ mohou zaměstnanci tisknout odkudkoliv. Mobilní telefon, ale i tablet s operačním systémem Android nebo iOS nemusí být ani připojený do místní sítě. Platforma funguje bez náročné IT podpory a instalace dalšího softwaru nebo ovladače s tiskárnami Xerox. Jejich konkrétní seznam najdete na tomto odkazu pod Compatible products. 

Tisknout z mobilu můžete pomocí e-mailové adresy, anebo přes webovou schránku služby. V prvním případě dokumenty pošlete na centrální podnikovou mailovou adresu, kterou si zřídíte právě pro tyto případy. Pak už si podklady vytisknete na kterékoliv multifunkci. Po vašem přihlášení systém ví, které dokumenty jsou právě ty vaše. Tisknout můžete také přes webovou stránku YSoft SafeQ, kam jednoduše nahrajete dokumenty a už se jen zastavíte u nejbližší tiskárny.   

Jak na to?

Podívejte se na video (můžete si zapnout české titulky).

Návštěvník šetří čas 

Zadat tisk dokumentů můžete, i když nejste přímo ve firmě. Soubor pošlete na Google Cloud Print, ve kterém musíte mít svůj osobní účet a který zahrnuje tiskárnu připojenou k podnikovému systému YSoft SafeQ. Nejde vůbec o nic složitého, protože tyto dvě služby jde velmi snadno integrovat. Soubory můžete ihned vytisknout, jakmile se připojíte k tiskárně. 

Máte ve firmě návštěvu, která potřebuje před jednáním vytisknout důležité dokumenty? S YSoft SafeQ guest printing je to hračka. Stačí dokumenty odeslat na podnikovou mailovou adresu pro mobilní tisk. I bez připojení k firemní síti tak může návštěvník tisknout pomocí vygenerovaného PINu. 

Přehled o všem 

Využít YSoft SafeQ lze i pro místa, kde tiskárny sdílí více společností. Program totiž registruje počet vytištěných stránek jednotlivými uživateli. Vy tak máte přehled o veškerém tisku ve firmě. O zabezpečení dat se rozhodně bát nemusíte, ať už tisknete odkudkoliv. 

Chcete si tuto službu zdarma vyzkoušet? Kontaktujte odborníky Xerox a domluvte se na dalším postupu.

Dobrá rada

Víte, jak máte ve vaší firmě nastavené tiskové procesy? Pokud ne, doporučujeme se na tuto oblast zaměřit. Správné nastavení tisku může ušetřit nemalé peníze. Nevěříte? Nechte si udělat audit tiskáren a ušetřete nejen peníze, ale i čas vašich zaměstnanců zautomatizováním některých pracovních procesů. Není vám úplně jasné, čeho všeho se audit týká a jaké konkrétní výhody přináší? Přečtěte si tento článek, kde se dočtete více.

Čtěte dále: Převod PDF do Wordu? S multifunkční tiskárnou od Xeroxu rychle a jednoduše