Štěstí v práci: Jak ho realizovat v praxi?

Ve světě i v Česku existuje mnoho firem, které se štěstí v práci věnují systematicky. Co tyto firmy dělají jinak? Investují čas a energii do cíleného vyvolávání pozitivních emocí u svých zaměstnanců. Lidé totiž zapomenou, co jim řeknete. Zapomenou, co jim uděláte. Ale nikdy nezapomenou, jak se díky vám cítili.

Nano Energies: Příroda a technologie k sobě patří. Spojujeme jejich „energie“

Společnost Nano Energies je neodmyslitelně spjata s přírodou. Vztah k ekologii je vidět jak v jejich přístupu k byznysu, tedy snaze přinášet lidem zelenější a čistější energii, tak přímo v kancelářích. Ty jejich jsou „živé”.

Štěstí v práci: Vztahy a výsledky jako pilíře úspěšného byznysu?

„Zákazníci nikdy nebudou milovat firmu, kterou nemilují její zaměstnanci,” říká Simon Sinek. Ano, přístup, kdy je zákazník vždy na prvním místě, postupně odeznívá. V moderních firmách je dnes primárním cílem mít šťastné zaměstnance. Spokojení pracovníci totiž udělají maximum pro to, aby se postarali o zákazníka, šířili dobré jméno firmy a budou hrdí na to, že můžou být její součástí. Podobně založených firem bude vznikat stále víc.

Dimension Data: Technologie nejen dodáváme, v práci jimi žijeme

Společnost Dimension Data je neodmyslitelně spjata s moderními technologiemi. A to jak z podstaty práce, tak v každodenním fungování zaměstnanců v kanceláři. I proto do budoucna chtějí, aby jejich kanceláře byly inspirací a showroomem pro zákazníky. S dobou jdou i v práci s daty a snaze být co nejvíc paperless.

Štěstí v práci: Stačí moderní kancelář a benefity?

V předchozím článku „Štěstí v práci: Co když do práce pustíme emoce?” jsme ukázali, proč je dobré, když se lidé v práci cítí dobře. Zároveň jsme ale narazili na určitý nesoulad v tom, co dokazují vědecké studie na toto téma a tím, jak lidé přemýšlejí. Štěstí (v práci) bývá totiž často spojováno s externími motivátory typu velké moderní kanceláře, jídlo zdarma, posilovna a podobně. A to i přes to, že mnoho vědeckých studií ukazuje, že vnitřní motivátory mají z pohledu štěstí větší význam.

Štěstí v práci: Co když do práce pustíme emoce?

80 000! To je počet hodin, který člověk stráví za svůj život v práci. Je to přibližně jedna třetina lidského života. To je poměrně hodně času na to, abychom ho strávili v prostředí, kde se nám příliš nelíbí. Nad činností, která nás nijak zvlášť nebaví a mezi lidmi, které v podstatě neznáme. Zkrátka někde, kde jsme jen z povinnosti, kvůli penězům. Není přece jen možné nastavit si to jinak?