16. dubna 2019

7 vychytaných apek nejen pro vytížené office manažer(k)y

Už jste si přiznali, že moderní technologie jsou super a práce s nimi může být vlastně vcelku jednoduchá a zábavná? Pokud ne, pak nastal správný čas to změnit. Přinášíme vám pár apek, které vám mohou usnadnit každodenní práci, ať už jste office manažer, startupista, nebo třeba freelancer. Díky nim si lépe zorganizujete čas a naučíte se relaxovat.

1

Kráva vše připomene

Takzvaných To-Do aplikací je spousta. Vybrat tu, která bude co nejlépe vyhovovat právě vám, může být běh na dlouhou trať. Za vyzkoušení rozhodně stojí aplikace s vtipným názvem Remember the milk. Zachází se s ní opravdu jednoduše a můžete v ní kompletně spravovat jednotlivé úkoly. Je kompatibilní s mobilním telefonem, počítačem, Gmailem nebo Outlookem. K dispozici je v češtině pro Android i iOS. Logo krávy navíc vypadá cool a na displeji telefonu tuto ikonu rozhodně nepřehlédnete.

2

Komunikace na jedničku

Mějte přehled také o svých schůzkách, kontaktech, telefonátech, e-mailech i sociálních sítích. Pomocí Cloze máte vše v jednom. Tato apka vám zajistí komunikační vztahy s kolegy, zákazníky a externími firmami na výbornou.

3

Mistři grafiky

Je součástí vaší práce vytváření nejrůznějších materiálů, na které firemní grafici nemají čas? Ať už se jedná o prezentace, pozvánky na akce, anebo jen vtipné upozornění kolegů, že do nádob na tříděný odpad směsný opravdu nepatří, vše si můžete snadno a stylově vytvořit sami. Vyzkoušejte aplikaci Canva a buďte mistry grafického designu ve firmě.

Dobrá rada

Usnadnit práci vám může také Aplikace Xerox® Mobile Link, díky které zvládnete komunikovat i zadávat úkoly tiskárně. Skenovat, faxovat a tisknout z telefonu vám půjde snadno a rychle po připojení na multifunkční tiskárnu Xerox. Pomocí aplikace také bez potíží odešlete data do cloudového úložiště. Chcete vědět o možnostech tisku přes mobilní telefon více? Kontaktujte odborníky z Xeroxu, rádi vám pomohou.

4

Digitální detox

Ano, moderní technologie jsou skvělé, někdy je ale potřeba skočit do offlinu. To platí zejména pro sociální sítě, které nás velmi snadno svádí k prokrastinaci. Zkuste si dát detox, budete tak v práci efektivnější. Apka Digital Detox Challenge pro iOS i Android je jasnou volbou. Donutí vás začít vnímat realitu, a to nejen v práci.

 

5

Konec unaveným očím

U moře jste nebyli a obličej máte ozářený leda tak od monitoru? Zapomínáte pít, natož se protáhnout? Tomu je konec. Pomocí apky Eye Care 20 20 20 pro iOS i Android si dáte každých dvacet minut pauzu od počítače. Projděte se, dejte si svačinku. Myslete zkrátka víc na sebe a dopřejte svým očím rozptýlení.

6

Dovolená v práci

Aspoň na pár minut se vymanit z šedi pracovních dnů a ocitnout se na druhém konci světa. Líbí se vám tahle představa? Pak si stáhněte aplikaci Periscope a vydejte se například sledovat východ slunce z horkovzdušného balonu v Kappadokii. Uvolněte se tak před důležitým meetingem, anebo kdykoliv potřebujete malou pauzu od kolegů.

7

Trocha srandy nikomu neuškodí

I v práci je občas potřeba nějaká ta legrace. Nejen jako office manažeři komunikujete během dne se spoustou kolegů ohledně různých témat. Díky aplikaci Giphy můžete místo zdlouhavé slovní odpovědi poslat některý z mnoha pohyblivých obrázků, který za vás vystihne odpověď a mnohdy i náladu. I tato apka je dostupná jak pro iOS, tak i pro Android.